m

ФОРУМ 2018


ФОРУМ 2018
Детальніше...
 • Детальніше...
  Контакти
  в соціальних мережах
  Наші контакти в соціальних мережах шукайте нас в мережах
 • Детальніше...
  ЧЕКАЄМО
  вас кожної суботи о 14:00
  ЗАПРОШУЄМО до співпраці! Зібранння Молодіжного Парламенту Кременчука
04 березня, 2016
 ---
Більше 3000 послуг отримали вимушені переселенці в Полтавській області
У Кременчуці 29 лютого у конференц-залі ТРК «Європа» відбулась конференція, присвячена закінченню проекту «Психологічні та соціальні послуги для внутрішньо переміщених осіб Полтавської області», який реалізовував Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій за підтримки ПРООН в Україні та Уряду Японії.

На зустрічі були присутні психологи та соціальні працівники, котрі ділились результатами своєї роботи та враженнями від проекту, який реалізовувався протягом останніх 6 місяців в 5 районах Полтавської області (Кременчук, Полтава, Комсомольськ, Лубни та Полтавський район).

Працівник Центру допомоги переселенцям та один з учасників проекту Марія Іванченко розповіла про проект в цілому, його етапи, учасників та результати спільного труда. Вона допомогла присутнім осягнути загальний об’єм роботи, проведений під здійснення проекту.

Ціль проекту полягала в тому, щоб допомогти переселенцям адаптуватись та соціалізуватись на новому місці. Також метою проекту було надати психологам та соціальним педагогам необхідних навичок та знань для роботи з цією категорією населення на місцях.

Окрім цього було презентовано напрями діяльності, реалізовані в рамках цього проекту: центри надання психологічних послуг «Завжди поруч» на базі Центрів соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в містах реалізації проекту; виїзні консультативні пункти надання безкоштовних психологічних послуг; Клуб підтримки переселенців для внутрішньо переміщених осіб віком до 16 років; центр «Територія, дружня до дитини» для дітей віком від 6 до 16 років; роботу телефонів довіри при центрах «Завжди поруч»; проведення навчання для психологів та соціальних педагогів навчальних закладів.
Відмітимо, що деякі з психологів та соціальних працівників також переселенці. Голова Кременчуцького міського комітету молодіжних організацій Світлана Пищита розповіла про те, що це було зроблено цілеспрямовано, оскільки ці люди найкраще розуміють переживання тих, кому допомагають. До того ж це є одночасно допомога переселенцям у працевлаштуванні.

В цілому, по словам доповідачів, основними проблемами переселенців, з якими ті звертались, були тривога, депресія, конфліктність, страх планування майбутнього. Боролись з ними завдяки проведенню консультацій, тренінгів та використанню різних методик.

Усього під час проекту було надано
більше 3000 консультацій 1261 вимушеному переселенцю, 320 осіб отримали консультації за телефоном довіри, 117 взяли участь у тренінгах для психологів та соціальних педагогів навчальних закладів щодо особливостей роботи з ВПО, 142 дитини взяти участь в груповій роботі в рамках центру «Територія, дружня до дитини», 96 осіб взяли участь в групові роботі в рамках «Клубу підтримки переселенців», 31 дитина взяла участь у майстер-класах в місті Кременчук, 23 особи взяли участь у тренінгу для вчителів у місті Лубни щодо особливостей роботи з ВПО, 16 людей взяли участь у тренінгу для психологів, які працюють з внутрішньо перемішеними особами, 15 дітей завітало на Свято Веселощів у місті Кременчук.

Цікавим є те, що окрім проведення різноманітних заходів, консультацій та тренінгів, у переселенців була можливість звернутись до психологів в соціальній мережі «Вконтакте». Таким чином 15 осіб отримали консультації онлайн. Також у спільноті «ЦЕНТР допомоги переселенцям м.Кременчук» «Вконтакті» було розміщено низьку статей на різні теми, спрямовані допомогти вирішити низьку проблем.

Незважаючи на те, що проект вже закінчився, телефони довіри, які діяли при центрах, були подаровані спеціалістам, котрі зможуть і надалі допомагати вимушеним переселенцям розбиратись вирішувати їх проблеми.

Під кінець, окресливши обсяг проведеної роботи, були висловлені побажання на майбутнє та нові ідеї, які можна було б реалізувати. Показовим було те, що кожен з виступаючих дякував організаторам та казав про необхідність продовження проекту в майбутньому. В томі числі і переселенці, котрі були безпосередніми його учасниками.

Так, одна з переселенок, син котрої відвідував центр «Територія, дружня до дитини», розповіла про те, що її син не хотів закінчення занять. Також свою вдячність висловили й інші переселенці, котрим проект допоміг адаптуватись та поглянути на багато ситуацій по-новому.

Всі присутні сподіваються на продовження проекту в найближчому майбутньому та раді тому, що стали його частинкою.

Інформація

"Гости" не можуть коментувати дану новину.

«    Грудень 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31